Start partnerzy Agnieszka Wróblewska
Agnieszka Wróblewska

Absolwentka historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studiów menedżerskich Master of Business Administration, studiów podyplomowych z Komunikacji Społecznej i Mediów, studiów podyplomowych z Doradztwa Zawodowego, Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych (studium trenerskie), studiów podyplomowych z Ekonomii Społecznej, szkolenia trenerskiego modelu współpracy pomiędzy ngo a samorządem.

kariera

Konsultant Regionalny Programu Integracji Społecznej Banku Światowego i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach którego współpracowała z 21 gminami woj. lubelskiego w zakresie wdrażania programu, aktywizowania środowisk lokalnych, tworzenia programów zapobiegania wykluczeniu społecznemu, partycypacyjnego przygotowania Gminnych Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Stworzyła i kierowała Akademickim Biurem Karier KUL, uczestniczyła w stażach i szkoleniach zawodowych w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Autorka pomysłu i organizatorka konkursu „Najlepsi u Najlepszych”, akcji „Praca dla Studenta”, „Spotkań z lokalnym rynkiem pracy”, koordynatorka i uczestniczka wielu projektów rekrutacyjnych przeprowadzanych na zlecenie pracodawców, redaktorka i współautorka dwóch przewodników po rynku pracy dla studentów. Posiada wiedzę i doświadczenie w aktywizacji osób zagrożonych utratą pracy i/lub bezrobotnych (ocena indywidualnych zasobów, diagnoza predyspozycji zawodowych, pomoc w rozwoju kompetencji), prowadzeniu warsztatów oraz konsultacji indywidualnych (warsztaty poszukiwania pracy, doradztwo dotyczące autoprezentacji, przygotowanie osób do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy, asertywność, dokumenty aplikacyjne, rynek pracy, prawo pracy).

Współpracowała jako doradca zawodowy z Lubelską Szkołą Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL (doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne), WYG INTERNATIONAL Sp. z o.o. (praca przy projekcie „Usługi związane z wsparciem zwolnień monitorowanych” finansowanym ze środków UE, outplacement i pośrednictwo pracy pracowników Lubelskich Zakładów Farmaceutycznych POLFA Lublin S.A.). Doświadczenie w zarządzaniu zespołem zdobyła jako v-ce Dyrektor ds. Administracyjnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w Lubelskiej Składnicy Medycznej.

Wykładała na studiach podyplomowych z doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Współpracuje jako trener i doradca zawodowy z wieloma instytucjami samorządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz firmami szkoleniowymi. Prowadzi szkolenia i warsztaty z następujących tematów: trening kompetencji społecznych, doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe, aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych społecznie, negocjacje, marketing w tym marketing społeczny, komunikacja, obsługa klienta, zarządzanie zespołem, umiejętności kierownicze, warsztat samopoznania, tworzenie i zarządzanie podmiotami ekonomii społecznej, aktywizacja społeczności lokalnych, współpraca lokalna, tworzenie społecznych programów strategicznych, tworzenie partnerstw trósektorowych. Posiada uprawnienia trenerskie: Career Manager, Spadochron, trener modelu współpracy.