Start Doświadczenie Projekty Kampania informacyjna „Wiedza po godzinach”
Kampania informacyjna „Wiedza po godzinach”

O projekcie

Kampania informacyjna „Wiedza po godzinach” realizowana była na terenie województwa lubelskiego, w ramach Działania 9.3 Upowszechnianie formalnego kształcenia ustawicznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany był od 1 marca do 31 października 2010 r.

Celem głównym projektu było upowszechnienie i podniesienie świadomości mieszkańców województwa lubelskiego na temat korzyści płynących z kształcenia ustawicznego i uczestnictwa osób dorosłych w kształceniu ustawicznym w formach szkolnych.

Cel główny projektu został osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych:

przeprowadzenie kampanii informacyjnej promującej ideę kształcenia ustawicznego i uczestnictwa osób dorosłych w kształceniu ustawicznym w formach szkolnych; dostarczenie mieszkańcom w wieku 25-64 lat oraz osobom nieuczącym się w wieku 18-24 lat informacji o możliwościach i korzyściach kształcenia ustawicznego w formach szkolnych w woj. lubelskim, podniesienie poziomu świadomości wśród osób, które zakończyły edukację szkolną, pracodawców oraz instytucji, które będą miały kontakt z kampanią o potrzebie ciągłej aktywności edukacyjnej, podniesienie świadomości wśród mieszkańców woj. lubelskiego w zakresie możliwości kształcenia ustawicznego i podnoszenia kwalifikacji z zastosowaniem nowoczesnych i skutecznych technik edukacji.

Grupą docelową projektu były kobiety i mężczyźni w wieku 25-64 lat oraz osoby nie uczące się w wieku 18-24 lata z województwa lubelskiego, bezrobotni, bierni zawodowo i aktywni zawodowo, instytucje odpowiedzialne za wzrost wykształcenia i zatrudnienia w regionie oraz pracodawcy.

Kampania informacyjna została zrealizowana na obszarze woj. lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów z utrudnionym dostępem do formalnego kształcenia ustawicznego (gminy wiejskie, wiejsko-miejskie i miasta do 25 tys. mieszkańców z woj. lubelskiego) oraz miasta z umiejscowieniem biznesu.

Przeprowadzono akcje informacyjno - promocyjne w mediach lokalnych (prasa, radio, telewizja) oraz za pośrednictwem mobilnych form promocji, bilbordów oraz marketingu internetowego. Zorganizowano również dwie konferencje poświęcone tematyce kształcenia ustawicznego.