Start Doświadczenie Projekty Integracja i aktywizacja społeczna i zawodowa
Integracja i aktywizacja społeczna i zawodowa

mieszkańców Kocka wokół Żydowskich tradycji historycznych

Projekt "Integracja i aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców Kocka  wokół Żydowskich tradycji historycznych" zrealizowany od 1.11.2011 r. do 31.01.2012 r. w ramach Priorytetu VII – Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.3 Inicjatywy Lokalne na Rzecz Aktywnej Integracji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez  Kockie Stowarzyszenie Oświatowo - Regionalne w partnerstwie z Fundacją EOS.

Wsparciem zostało objętych 20 mieszkańców Kocka w wieku aktywności zawodowej. Została wypracowana strategia rozwoju społeczno - ekonomicznego Kocka w oparciu o żydowskie tradycje historyczne.

Dla uczestników projektu zorganizowano warsztaty:
- partycypacyjne warsztaty wypracowujące strategię rozwoju społ.-ekonomicznego Kocka w oparciu o temat wiodący – żydowskie tradycje historyczne,16 godz.
- warsztaty wypracowujące strategię promocji działań,8 godz.
- warsztaty na temat tworzenia i promocji produktu regionalnego, 8 godz.
-warsztaty przedsiębiorczości,16 godz.
-warsztaty komunikacji i autoprezentacji,16 godz.

Warsztaty regionalne, promujące żydowską tradycję i kulturę i ich wykorzystanie w rozwoju ekonomicznym Kocka:
- warsztaty kulinarne – Kuchnia Żydowska,32 godz.

-warsztaty Judaistyczne: podstawy Judaizmu,historia Żydów Kockich, kultura i zwyczaje Żydów – 16 godz.

Uczestnicy projektu wyjechali na wizytę studyjną do Warszawy (miejsca i muzea związane z historią i tradycją Żydowską,teatr żydowski).

Na podsumowanie projektu zorganizowano festyn „Dzień Kultury Żydowskiej”, na który
zostali zaproszeni uczestnicy projektu, mieszkańcy Kocka i goście (m.in. władze miasta i gminy, dziennikarze). Na festynie beneficjenci dokonali pokazów swoich umiejętności kulinarnych, została zaprezentowana strategia rozwoju społ.-ekonomicznego miejscowości w oparciu o temat wiodący – żydowskie tradycje historyczne, zorganizowano pokaz tańców żydowskich oraz odbył się koncert klezmerski.