Start Doświadczenie Wypracowanie Gminnego Programu Opieki nad Dzieckiem i Rodziną
Wypracowanie Gminnego Programu Opieki nad Dzieckiem i Rodziną

Warsztaty partycypacyjne  wypracowujące „Gminny program opieki nad dzieckiem i rodziną” w Hrubieszowie, 28 maja i 5 czerwca 2009 r., trener prowadzący Agnieszka Wróblewska.

Cele warsztatu 1:

Dokonanie identyfikacji i hierarchizacji problemów gminy w zakresie dzieci i rodzin;

Określenie przyczyn istniejących problemów i ich wzajemnej korelacji,

Dokonanie inwentaryzacji zasobów instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych gminy.

Przeprowadzenie analizy silnych i słabych stron gminy w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną oraz identyfikacja szans i zagrożeń płynących z otoczenia zewnętrznego – analiza SWOT.

Cele warsztatu 2:

Identyfikacja obszarów priorytetowych gminy w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną.

Określenie i sformułowanie celów strategicznych dla programu opieki nad dzieckiem i rodziną;

Określenie i sformułowanie celów operacyjnych i zadań w poszczególnych celach.

Opracowanie harmonogramu wdrażania programu;

Wypracowanie zasad monitorowania programu oraz weryfikowania jego założeń w okresie obowiązywania.