Start Doświadczenie Aktywizacja zawodowa z wykorzystaniem zasobów lokalnych
Aktywizacja zawodowa z wykorzystaniem zasobów lokalnych

Aktywizacja zawodowa z wykorzystaniem zasobów lokalnych, szkolenie zrealizowane na zlecenie Viamed s.c., Pracownia Rozwoju Osobistego SELF, Joanna Mirowska – Wieczorek, Jerzy Wieczorek w ramach 5 projektów dla kobiet realizowanych w gminach Sosnowica, Niemce, Puchaczów, Ostrów Lubelski, Ostrówek. Projekty były finansowane w ramach Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej, Działania: 7.3.  Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Szkolenie trwało 16 godz. - każde - i obejmowało następujące zagadnienia:

Diagnoza lokalnego potencjału osobowego, budowanie  grupy/zespołu jako podstawy funkcjonowania podmiotu Ekonomii Społecznej. Aktywizacja społeczności lokalnych.

Mapa lokalnych zasobów społecznych – wykorzystanie w tworzeniu podmiotów Ekonomii Społecznej.

Prezentacja różnych form prawnych i dobrych praktyk w zakresie aktywności społecznej i zawodowej małych społeczności.

W ramach szkoleń zorganizowano także trzy wizyty studyjne do Przedsiębiorstwa Społecznego w Nasutowie.

Szkolenia przeprowadziła Agnieszka Wróblewska.